- Zdarzenia

ROKITNICA: Czołowe zderzenie na Krakowskiej – 3 miesięczne dziecko trafiło do szpitala! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Wczoraj, w niedzielę 23 lipca w godzinach wieczornych w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego – doszło do czołówki na ul. Krakowskiej!

Około godziny 20:30 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie dotyczące zderzenia drogowego na ul. Krakowskiej. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrole Policji.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że na ul. Krakowskiej 101 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Honda, jeden z nich zaczął się palić. Osoby dorosłe podróżujące opuściły pojazdy o własnych siłach. 3 miesięczne dziecko trafiło profilaktycznie w ręce Ratowników Medycznych a następnie do szpitala celem dalszej diagnostyki.

Droga na czas prowadzonych działań była zablokowana, objazd prowadził przez ulicę Budowlaną. Na miejscu prowadzone były oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów przy udziale technika kryminalistyki zabrzańskiej komendy policji.

Siły i Środki: