- Zdarzenia

Rozbój na stacji paliw w Zabrzu – sprawcy grozi nawet 10 lat!

Zabrze. W sobotę, 12 marca na jednej ze stacji paliw przy ul. Wolności doszło do rozboju, na miejscu interweniowała Policja.

W sobotę (12.03) o godzinie 3:13 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie na stacji paliw przy ul. Wolności 508. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrole – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce nie zastano mężczyzny, natychmiast przystąpiono do czynności poszukiwawczych, w wyniku poszukiwań patrol z Komisariatu I Policji odnalazł mężczyznę. W trakcie przeszukania awanturującego się 23-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, znaleziono przedmioty pochodzące z kradzieży ze stacji – dodaje Młodszy Aspirant.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna groził pracownikowi stacji, w wyniku prowadzonego postępowania 23-latek usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz został tymczasowo aresztowany. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia – podsumowuje Oficer.

Fot. Poglądowe ZABRZE112.pl