- Inne

Śląscy ratownicy najlepsi w Europie!

Duży sukces ratowników medycznych z Katowic w czasie międzynarodowego konkursu organizowanego w Czechach. Medycy byli najlepsi spośród kilkudziesięciu europejskich ekip i zajęli pierwsze miejsce w Rally Rejviz.

Rally Rejviz to prestiżowy konkurs dla ratowników medycznych organizowany od ćwierć wieku w Czechach. Zespoły ratownictwa z całej Europy wykazują się swoimi umiejętnościami. Ocenie sędziów podlega wiedza medyczna, umiejętność pracy w zespole a także rola kierownika zespołu ratownictwa medycznego. W tym roku, w czasie zawodów, sukces osiągnął polski zespół z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Michał Kucap, Dawid Lach, Marcin Nowakowski i Jacek Wawrzynek okazali się lepsi od ponad 80 innych zespołów medycznych w Europie i zwyciężyli w prestiżowym konkursie.

espół WPR z Katowic stanął na najwyższym stopniu podium, przed medykami z Londynu i Pragi. W 25 dotychczasowych edycjach zawodów brały udział zespoły ratownictwa medycznego z całego świata. Pokłosiem pandemii koronawirusa jest fakt, że udział w tegorocznej rywalizacji wzięli udział wyłącznie medycy z Europy.  

Rejvíz, gdzie odbywa się jeden z najstarszych konkursów medycznych na świecie, to część miasta Zlaté Hory, położona około 10 km na północny wschód od miejscowości Jesionik (Jesenik) w Czechach, w kraju (województwie) ołomunieckim. Ten górzysty teren jest idealnym miejscem do wykonywania rozmaitych zadań zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, w każdych warunkach pogodowych.

Źródło: WKATOWICACH.eu
Fot. WPR Katowice