- Zdarzenia

Śmiertelny wypadek na A1!

Około godziny 19:45 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na Autostradzie A1 w kierunku Łodzi (wysokość MOP Wieszowa).

Na miejsce skierowano patrole Policji, zastępy JRG Zabrze, JRG Tarnowskie Góry, KP PSP Tarnowskie Góry, OSP Wieszowa, OSP Świętoszowice oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce kierujący znajdował się poza pojazdem leżąc na pasie jezdni, mimo reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu.

Według wstępnych ustaleń 27-letni zabrzanin kierujący samochodem osobowym marki Peugeot stracił panowanie nad pojazdem, gwałtownie zjechał na prawy pas ruchu i uderzył w naczepę samochodu ciężarowego jadącego w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia kierujący wypadł z samochodu, dodatkowo od pojazdu osobowego wyrwał się silnik który następnie wylądował na przeciwległym pasie.

43-latkowi kierującemu samochodem ciężarowym marki DAF nic się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy.

W trakcie działań ruch w kierunku Łodzi był całkowicie zablokowany, natomiast w kierunku Gliwic ruch odbywał się tylko jednym pasem. Na miejscu prowadzone były czynności ustalające przyczyny wypadku pod nadzorem prokuratora.

Przy zdarzeniu pracowało 7 zastępów w tym 31 ratowników, ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, całkowitym zamknięciu autostrady w kierunku Łodzi oraz częściowym w kierunku Gliwic, sorpcji wycieków płynów eksploatacyjnych, oświetleniu miejsca zdarzenia podczas prowadzonych działań służb oraz prokuratora.

Siły i Środki:
630[S]98 – SLDiŁ – KP PSP Tarnowskie Góry
631[S]21 – GBA – JRG Tarnowskie Góry
631[S]40 – SLRt – JRG Tarnowskie Góry
639[S]45 – GCBARt – OSP Świetoszowice
639[S]48 – GCBARt – OSP Wieszowa
671[S]22 – GBA – JRG Zabrze
671[S]25 – GCBA – JRG Zabrze
Zespół Ratownictwa Medycznego
KAP w Gliwicach
KPP w Tarnowskich Górach
Inspekcja Transportu Drogowego
Prokurator
Służba Drogowa

Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl podkom. Damian Ciecierski z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach oraz mł. kpt Wojciech Poloczek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.