- Zdarzenia

Śmiertelny wypadek na A4 – Droga jest całkowicie zablokowana! [ZDJĘCIE]

Zabrze. Dziś, we wtorek 19 września na zabrzańskim odcinku autostrady A4 doszło do tragicznego zdarzenia, droga w kierunku Katowic jest obecnie całkowicie zablokowana!

O godzinie 12:12 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu otrzymało zgłoszenie o wypadku na 318 kilometrze Autostrady A4 w kierunku Katowic. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG Zabrze oraz dwa zastępy z JRG Gliwice. — przekazuje nam mł. bryg. Wojciech Strugacz Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do zakleszczonego poszkodowanego z busa, a także zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR. — dodaje Strugacz.

Po wyciągnięciu zakleszczonej osoby została ona natychmiast przekazana ZRM. Niestety wskutek doznanych obrażeń stwierdzono zgon. Do zdarzenia dojechał także Dowódca JRG Zabrze. – podsumowuje Młodszy Brygadier.

Ze wstępnych ustaleń Policjantów wynika, że 36-letni obywatel Słowacji kierujący pojazdem marki Iveco z nieustalonej przyczyny najechał na tył samochodu ciężarowego z naczepą, którym kierowała 48-latka. Następnie w wyniku siły uderzenia pojazd ciężarowy uderzył w samochód marki Chevrolet kierowany przez 64-latka. — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

W wyniku wypadku śmierć poniósł 36-latek, a pozostali uczestnicy zdarzenia nie doznali poważnych obrażeń. Czynności na miejscu zdarzenia prowadzili Policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Postępowanie w sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KMP w Zabrzu. — dodaje Bijok.

Droga jest całkowicie zablokowana, apelujemy do kierowców aby wybrali zjazd na Sośnicę. Trzeba przygotować się na duże utrudnienia. – Przekazuje nam dyżurny Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

Siły i Środki:

Fot. KM PSP Zabrze