- Zdarzenia

Strzelanina w Mikulczycach – są ranni! [ZDJĘCIA+VIDEO]

Zabrze. W sobotę, 25 czerwca na ul. Nowodworskiej w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce doszło do strzelaniny w której ucierpiały osoby!

Wczoraj (25.06) o godzinie 19:14 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o strzelaninie na ulicy Nowodworskiej 1. Na miejsce skierowano Policjantów z Zespołu Wywiadowców zabrzańskiej Komendy, z III oraz IV Komisariatu Policji w Zabrzu – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jak ustalili Policjanci pod wskazany adres samochodem marki Ford podjechało dwóch mężczyzn, wysiadło z niego i oddało strzał w kierunku 32-letniego mężczyzny, który odniósł obrażenia głowy. Następnie na miejscu zdarzenia wywiązała się bójka między mężczyznami, którzy podjechali a drugą osobą, która była na miejscu – mówi Młodszy Aspirant.

W trakcie Policyjnych czynności zatrzymano trzech mężczyzn, którzy w wyniku tej bójki odnieśli obrażenia. Wszystkie cztery osoby, które zostały poszkodowane w wyniku tego zdarzenia zostały przewiezione do szpitali przez przybyłe na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego – dodaje Oficer.

Policjanci podczas przeszukania mieszkania jednego z mężczyzn znaleźli tam broń czarnoprochową oraz narkotyki w postaci marihuany.

Zatrzymanych zostało trzech mieszkańców Zabrza w wieku 42-lata, 24-lata oraz 40-lat. Jak ustalili Funkcjonariusze w trakcie tego zdarzenia został użyty rewolwer czarnoprochowy, kij bejsbolowy oraz siekiera.

W trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczono cztery rewolwery czarnoprochowe, amunicję oraz kij bejsbolowy. Czynności w tej sprawie trwają – podsumowuje Bijok.

Zdjęcia nadesłane przez czytelników