- Bez kategorii, Zdarzenia

Tragiczny wypadek przy Torowisku – Na miejscu lądował śmigłowiec LPR! [ZDJĘCIA+FILM]

Zabrze. Dziś, w poniedziałek 16 października w zabrzańskiej dzielnicy Zaborze doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosła jedna osoba, a jedna trafiła do szpitala.

Chwilę przed godziną 16 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem tramwaju, na miejsce zadysponowano służby.

Wśród zadysponowanych sił znalazły się dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm poszkodowanym, oraz zabezpieczeniu lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Według wstępnych ustaleń wynika, że pracownicy firmy, wymieniający kanalizację w bliskiej odległości torowiska tramwajowego, przy pomocy koparki wyciągnęli rurę o długości około 30 metrów, a następnie podczepili ją pod koparko-ładowarkę. Jadący tramwaj zahaczył o łyżkę koparki, w efekcie rura oderwała się i przygniotła pracujących pod nią mężczyzn – przekazuje „Dziennikowi Zachodniemu” asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Mimo podjętej reanimacji. w wyniku odniesionych obrażeń 51-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, drugi natomiast trafił do szpitala naziemnym Zespołem Ratownictwa Medycznego. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wraz z technikiem kryminalistyki oraz prokuratorem prowadzili czynności pozwalające wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny tego wypadku.