- Zdarzenia

Uderzył w drzewo, był nietrzeźwy. Teraz odpowie przed sądem

Kara 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 grozi 63-latkowi. Mężczyzna, kierując skodą, uderzył w drzewo. Potem próbował uciec, ale został powstrzymany przez przechodnia. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

We wtorek przed godziną 21.00 oficer dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na ulicy Budowlanej. Tam kierujący skodą uderzył w przydrożne drzewo, a potem próbował uciec z miejsca zdarzenia.

Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali zabrzańscy policjanci. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 63-letni mężczyzna, kierując skodą, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo. Szybko wyjaśnili przyczynę tego niebezpiecznego manewru. Jak się okazało 63-latek, kierował w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu.

Źródło: KMP Zabrze
Fot. Info Zabrze