- Zdarzenia

21-latek próbował targnąć się na swoje życie – na miejscu interweniował LPR!

Zabrze. W poniedziałek, 7 listopada na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie doszło do poważnego zdarzenia, na miejscu konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wczoraj (07.11) o godzinie 15:36 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o upadku z szóstego piętra na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Na miejsce zadysponowano służby — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Policjanci prowadzili czynności mające na celu ustalić okoliczności tego zdarzenia, rozmawiali także z członkiem rodziny, który przebywał w tym czasie w mieszkaniu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 21-letni mężczyzna wyskoczył z balkonu znajdującego się na 6 piętrze budynku — dodaje Młodszy Aspirant.

Mężczyzna chwilę po zdarzeniu był przytomny, w ciężkim stanie został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik-4 z bazy HEMS Katowice do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu — podsumowuje Bijok.

Pacjent trafił na blok operacyjny. W tej chwili przebywa na oddziale intensywnej terapii – przekazała Nowinom Zabrzańskim Jolanta Wołkowicz, główny specjalista ds. administracji i promocji Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Ochojcu.


Pamiętaj!
Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy. Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj!

Gdzie szukać pomocy:

116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godzinach. 14.00 – 22.00

116 111
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108
Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach 14.00 – 20.00

121 212
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54
Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godzinach 17.00 – 20.00

Źródło dotyczące miejsc, w których można szukać pomocy: pacjent.gov.pl


Siły i Środki:


Fot. poglądowe