- Zdarzenia

Usiłował dokonać rozboju na księdzu – został przez niego ujęty! [ZDJĘCIA+FILM]

W czwartek (18.08) o godzinie 10:59 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o usiłowaniu rozboju na terenie jednej z parafii w Zabrzu. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrole Policji — przekazuje nam mł. asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jak ustalili Policjanci, 43-letni zabrzanin przyszedł na teren jednej z parafii w Zabrzu z paczką. Obecny tam ksiądz pomyślał, że jest to pracownik firmy kurierskiej. Jednak po chwili mężczyzna wyciągnął rewolwer, zaczął nim grozić księdzu, zażądał wydania pieniędzy oraz zapytał czy na parafii są obecne jeszcze jakieś osoby. Kiedy duszpasterz oświadczył, że nie ma żadnych kosztowności, a w budynku jest jeszcze gospodyni, 43-latek rzucił się do ucieczki.

Ksiądz udał się w pościg za sprawcą oraz jednocześnie powiadomił Policję. Niedaleko parafii mężczyzna został ujęty przez duchownego, a następnie przekazany Policjantom z I Komisariatu Policji w Zabrzu — dodaje Młodszy Aspirant.

43-letni sprawca był już wcześniej notowany. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat więzienia — podsumowuje Strzodka.

Fot./Vid. KMP Zabrze