- Zdarzenia

Usiłowanie zabójstwa pod Centrum Handlowym! [NAGRANIE!]

Policjanci z komisariatu II w Zabrzu zatrzymali 40-latka, który podczas sprzeczki ranił innego mężczyznę nożem w szyję. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło 13 listopada około 1.00 w nocy na Placu Teatralnym w Zabrzu. Policjanci z Komisariatu Policji II w Zabrzu po otrzymaniu informacji o zdarzeniu zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem 22-latka. 40-latek w trakcie ataku i szarpaniny, która się wywiązała, zgubił swój telefon komórkowy.

To pozwoliło policjantom na szybkie ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Okazało się, że mężczyzna w przeszłości był notowany za udział w bójce oraz posiadanie narkotyków. Podejrzany w trakcie czynności tłumaczył, że zaatakował 22-latka, ponieważ ten miał go zaczepić. 22-latak może mówić o dużym szczęściu, bo pomimo poważnych obrażeń po dwóch dniach opuścił szpital.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator przedstawił 40-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nie krótszą niż 8 lat więzienia, 25 lat albo karą dożywotniego więzienia.

Źródło: KMP Zabrze