- Inne

W długi weekend rozdawali maseczki

Zabrzańscy policjanci w trakcie długiego weekendy rozdawali mieszkańcom maseczki, które pozyskano z zasobów Urzędu Miasta Zabrze. Mundurowi, podczas pełnionych służb przypominali mieszkańcom o obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Osoby, które nie dopełniły tego nakazu, otrzymały maseczkę. Nowe maseczki otrzymywały też osoby bezdomne, które zbyt długo używała jednej maski.

Pandemia nadal trwa i panujące obostrzenia nakładają na nas wszystkich różne ograniczenia, ale także obowiązki. Jednym z nich jest konieczność noszenia maseczki w taki sposób, aby zasłaniała usta oraz nos. Należy także pamiętać o obowiązku zachowania dystansu oraz o dezynfekcji dłoni.

Policjanci po raz kolejny apelują – dbajmy o siebie i bliskich.

Ograniczenia i obostrzenia mają jeden cel – ochronę życia i zdrowia. Stosując się do przepisów, zwiększamy bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem. Jeżeli wychodzisz z domu, to pamiętaj o maseczce. Najlepiej weź dwie, tzw. awaryjna maseczka na pewno się przyda się w przypadku zgubienia tej pierwszej. Pamiętaj o zmianie maseczki jednorazowej na nową oraz o wypraniu tej, którą można używać wielokrotnie. Będąc w sklepie, pamiętaj o dezynfekowaniu dłoni, jednorazowe rękawiczki też mogą się przydać. Pamiętaj, że masz ogromny wpływ na zdrowie swoje oraz innych osób. Działaj lokalnie, ale myśl globalnie. Nie zapominajmy jednak. Osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Źródło: KMP Zabrze
Fot. KMP Zabrze