- Zdarzenia

W ten weekend zatrzymali pięciu na „podwójnym gazie” i trzech z zakazem kierowania

Surowe konsekwencje grożą ośmiu kierowcom, których w ostatni weekend zatrzymali zabrzańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Wszyscy, siadając za kierownicę swoich samochód, złamali przepisy prawa. Pięciu z nich kierowało samochodami na tak zwanym „podwójnym gazie”, a trzech posiadało aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak i piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Zabrzańscy policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących.

W ten weekend zabrzańscy mundurowi zatrzymali aż 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordem alkoholu w organizmie w miniony weekend może poszczyć się 56-letni mieszkaniec Krakowa. Kierowca jechał skodą, a zatrzymany został na ulicy Nickla w niedziele krótko po godzinie 18.00. Badanie wykazało w jego organizmie 1,78 promila.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również, wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta – poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom.

Źródło: KMP w Zabrzu
Fot. Poglądowe