- Zdarzenia

Widowiskowe zatrzymanie na ul. Stalmacha – Kierujący odjechał z miejsca zdarzenia! [VIDEO]

Zabrze. Wczoraj, w poniedziałek 30 października w centrum miasta doszło do widowiskowego zatrzymania kierującego, który odjechał z miejsca zdarzenia.

Wczoraj o godzinie 14:32 do oficera dyżurnego zabrzańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na ul. Wolności. Po dotarciu na miejsce patrolu ustalono, że sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Rozpoczęły się poszukiwania pojazdu, które zakończyły się na ul. Stalmacha, gdzie oznakowany patrol podjął próbę zatrzymania podczas której przewidziano odpowiednie środki ostrożności w stosunku do kierującego który odjechał z miejsca zdarzenia. Istniało bowiem podejrzenie, że osoba popełniła inne poważniejsze przestępstwo lub jest poszukiwana. — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Kiedy policjant zorientował się, że kierujący jest w podeszłym wieku, albowiem ma on 74-lata, schował broń i rozpoczął rozmowę. Końcowo kierujący ukarany został mandatem wysokości 1500 zł za popełnione wykroczenie. – dodaje Bijok.