- Zdarzenia

Wojskowy śmigłowiec na boisku – Wykonywał ważną misje! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, 6 Maja na terenie boiska znajdującego się przy ul. Wyciska w dzielnicy Zaborze lądował śmigłowiec wojskowy, wykonywał on ważną misje!

Śmigłowiec początkowo wystartował z lotniska Balice pod Krakowem, gdzie na co dzień stacjonuje. Następnie udał się do Zakopanego gdzie odebrał organ, niestety start śmigłowca był opóźniony przez panujące tam warunki atmosferyczne.

Z lotniska w Zakopanem wystartował krótko po godzinie 14 skąd udał się bezpośrednio w kierunku Zabrza, pierwotnym miejscem lądowania było boisko „Stal Zabrze” znajdujące się przy ul. Bytomskiej, natomiast przez panujące warunki pilot zdecydował wylądować na boisku przy ul. Wyciska.

Do lądowania śmigłowca Mi-8 zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, na miejscu obecny był również specjalistyczny ambulans który czekał na transportowane przez załogę śmigłowca serce, które trafić miało do Śląskiego Centrum Chorób Serca – przekazuje nam mł. asp. Krzysztof Migas z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Dementujemy informację, że początkowe lądowanie miało mieć miejsce na lądowisku przyszpitalnym przy ul. Zamkowej, taki śmigłowiec jest za ciężki oraz jego wymiary nie pozwoliły by na podejście do szpitalnego lądowiska.