- Zdarzenia

Wymusił pierwszeństwo i odjechał – poszukiwani świadkowie!

Zabrze. W niedzielę, 19 czerwca na ul. Wolności doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Policja poszukuje świadków zdarzenia.

W niedzielę (19.06) o godzinie 19:50 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty na ul. Wolności 360. Na miejsce skierowano patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jak ustalili funkcjonariusze Policji, nieznany sprawca poruszający się samochodem włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, przez co ten musiał gwałtownie hamować w wyniku czego się wywrócił. 35-letni rowerzysta w wyniku upadku doznał złamania obojczyka, przetransportowany został do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego – dodaje Młodszy Aspirant.

Czynności w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Osoby będące świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym zabrzańskiej komendy tel. 47 8543 200, 47 8543 280, lub najbliższą jednostką Policji – podsumowuje Oficer.

Fot. poglądowe ZABRZE112.pl