- ŚLĄSK

Wypadek na A1!

Około godziny 13:00 w Gliwicach na Autostradzie A1 w kierunku Ostrawy (wysokość m. Czekanów) doszło do zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Fot. ZABRZE112.pl

O godzinie 13:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Gliwicach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego na autostradzie A1 w kierunku Ostrawy. Na miejsce zadysponowano 7 zastępów PSP i OSP (28 strażaków), patrole Policji, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Ratownik-4.

„30-letni kierujący Reno Megan z na chwile obecną nie wyjaśnionych przyczyn zjechał w barierki energochłonne, w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu.” – mówi mł. asp. Krzysztof Pochwatka z KMP w Gliwicach.

Kierowca znajdował się poza pojazdem na pasie zieleni, 30-latek był nieprzytomny z zachowanymi funkcjami życiowymi, licznymi otarciami i złamaniami – mówi kpt. Damian Dudek z KM PSP w Gliwicach.

„Na miejsce przybyło Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, poszkodowany został przekazany. W trakcie przekazywania doszło do zatrzymania akcji serca, przystąpiono do RKO, które trwało 30 minut. Następnie lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej.” – dodaje kpt. Dudek.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, odłączeniu akumulatorów, zabezpieczeniu lądowania i startu śmigłowca LPR. Na czas działań autostrada w kierunku Ostrawy była całkowicie zablokowana.

Działania zostały zakończone o godzinie 17:12.

Siły i Środki:
KM PSP Gliwice 490[S]91
JRG Gliwice 451[S]21, 44
OSP Swiętoszowice 639[S]45
OSP Czekanów 639[S]53
JRG Tarnowskie Góry [zawrócone w trakcie dojazdu]
Policja
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – Ratownik-4

#AKTUALIZACJA 16:50 Według wstępnych ustaleń 30-letni kierujący samochodem osobowym marki Renault Megane stracił panowanie nad pojazdem I z dużą prędkością uderzył w bariery energochłonne, mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu.

#AKTUALIZACJA 15:20 według nieoficjalnych informacji wypadek okazał się tragiczny w skutkach, jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Śmigłowiec Pogotowia Ratunkowego wraca do bazy.