- Zdarzenia

Wypadek na A4!

O godzinie 14:32 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem 3 samochodów osobowych na 317km A4 w kierunku Wrocławia.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy JRG Zabrze 671[S]21, 25, 90; 1 zastęp JRG 1 Gliwice 451[S]21; 1 zastęp OSP Przyszowice 459[S]58; patrole Policji, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Ratownik-23 Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Na miejsce jako pierwszy przybył zastęp z Gliwic, strażacy rozpoczęli wyciąganie zakleszczonego mężczyzny przy pomocy sprzętu hydraulicznego.

Na miejscu dalej trwają działania służb, ruch odbywa się 2 pasami.

Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112 st. kpt. Wojciech Strugacz z KM PSP w Zabrzu.

Zgłoszenie wpłynęło także do dyżurnego Policji. Policjanci ustalili, że 35-letni kierujący samochodem marki Volkswagen Caddy nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, i najechał na tył samochodu osobowego marki Audi kierowanego przez 43-latkę, które stało przez zablokowaną drogę w wyniku poprzedniego wypadku na A4, Audi w wyniku uderzenia uderzyło w samochód marki Volkswagen Sharan kierowany przez 46-latka.

W wyniku zdarzenia zakleszczony został kierowca Volkswagena Caddy, w zdarzeniu poszkodowany został także pasażer tego samochodu oraz kierujący i dwóch pasażerów Volkswagena Sharana. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, pozostałe 4 osoby zostały przetransportowane do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Działania służb zostały zakończone około godziny 18. W trakcie trwania działań występowały duże utrudnienia w ruchu.

Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112 sierż. sztab. Sebastian Bijok z KMP Zabrze.

no images were found