- Zdarzenia

Wypadek na DK94 – dwóch motocyklistów w szpitalu!

Dziś (30.10) około godziny 15:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu drogowym na Drodze Krajowej nr 94. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy JRG Zabrze 671[S]22, 25, 90 oraz zastęp OSP Grzybowice 679[S]23, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrole Policji.

Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, działania strażaków polegały m. in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz neutralizacji plam na jezdni.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 30-letni kierujący samochodem dostawczym marki Opel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 25-letniemu kierującemu motocyklem marki Yamaha. 25-latek z urazem kręgosłupa i obrażeniami wewnętrznymi oraz jego 27-letnia pasażerka ze wstrząśnieniem mózgu zostali przewiezieni do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu zdarzenia pracował technik kryminalistyki oraz Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. W trakcie działań służb ruch był całkowicie zablokowany, zostały wyznaczone objazdy. Postępowanie w sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KMP w Zabrzu.

Poinformował mł. asp. Sebastian Bijok oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.


Wcześniej pisaliśmy o tym TUTAJ.