- Zdarzenia

DTŚ – Ładunek z ciężarówki wypadł wprost przed osobówkę – Jedna osoba trafiła do szpitala, droga była zablokowana! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Wczoraj, we wtorek 14 listopada na Drogowej Trasie Średnicowej doszło do niebezpiecznego zdarzenia, z ciężarówki wypadł ładunek wprost przed osobówkę! Jedna osoba trafiła do szpitala.

O godzinie 16:32 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Drogowej Trasie Średnicowej w Zabrzu, w kierunku Gliwic na wys. ul. Rymera. Na miejsce zadysponowano służby.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia oraz rozpoznaniu stwierdzono, że z części ładunkowej ciężarówki marki Volvo spadł przewożony element konstrukcji metalowej. W leżący na jezdni element uderzył samochód osobowy marki Fiat. – przekazuje nam KM PSP Zabrze.

W wyniku poniesionych obrażeń 18-letni pasażer osobówki został przetransportowany przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala celem dalszej diagnostyki. W pojeździe ciężarowym również podróżowały dwie osoby. – dodaje KM PSP Zabrze.

W początkowej fazie działań trzy pasy ruchu w kierunku Gliwic były zablokowane, w późniejszym czasie ruch dopuszczony został lewym skrajnym pasem. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uszkodzonego pojazdu a także sorpcja płynów. – podsumowuje KM PSP.

Według ustaleń funkcjonariuszy 40-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo nieprawidłowo zabezpieczył ładunek. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, poszkodowany 18-letni pasażer z Fiata wyszedł już ze szpitala. Postępowanie prowadzi Referat do spraw Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. — przekazuje nam asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Fot. Dominik B. – ZABRZE112.pl

Siły i Środki: