- Zdarzenia

Zadymienie w budynku w Zabrzu – na miejscu pracował zastęp z Tych!

Wczorajszego południa do dyżurnego zabrzańskiej straży wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w jednym z budynków przy ulicy Turystycznej.

Wczoraj o godzinie 12:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straż Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w budynku mieszczącym się przy ulicy Turystycznej. Na miejsce zadysponowano zastępy – informuje nas mł. asp. Krzysztof Migas z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce oraz rozpoznaniu stwierdzono, że zadymienie powstało w wyniku „cofki” powstałej podczas rozpalaniu w piecu na paliwo stałe – mówi Młodszy Aspirant.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca a następne przewietrzeniu pomieszczeń. Wykonaliśmy również pomiary na obecność tlenku węgla. W zdarzeniu brak było osób poszkodowanych – dodaje Migas.

W działaniach udział wzięły dwa zastępy, jeden z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz jeden z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Tychach. Ostatni zastęp wrócił do bazy o godzinie 13:29 – podsumowuje Funkcjonariusz.

Siły i Środki:

641[S]23 – GBA – JRG Tychy

Fot. Poglądowe ZABRZE112.pl