- Wydarzenia

Zasłużona emerytura Mikulczyckiej Coli

Pojazd o numerach 679[S]21 przeszedł na zasłużoną emeryturę, w barwach OSP Mikulczyce pojazd z 1992 roku zaliczył ponad 1000 wyjazdów – pożarów, wypadków i innych miejscowych zagrożeń, przekazany został w 2000 roku z PSP Zabrze gdzie posiadał numery 671[S]21 i pełnił rolę Pierwszo-Wyjazdowego.

Ciekawostką jest że był to trzeci pojazd z floty z lat 90 PSP Zabrze przekazany do miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, pierwszym pojazdem była Tatra służąca obecnie w OSP Makoszowy, oraz Jelcz będący na wyposażeniu OSP Kończyce. Dodatkowo w podziale tamtejszej Państwowej Straży Pożarnej był również drugi Star proszkowy, Podnośnik hydrauliczny Tatra w PSP nazywany „IFA” który obecnie znajduje się w Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, Tarpan Honker pełniący rolę pojazdu do Ratownictwa Technicznego oraz Mercedes Schmidt, wszystkie te pojazdy nie służą już na wyposażeniu Państwowej Straży Pożarnej.

Pełną specyfikację oraz wyposażenie jakie znajdowało się na pojeździe możecie znaleźć w artykule z naszej wizyty w OSP Mikulczyce.