- Zdarzenia

Zdarzenia z ambulansem, motocyklistą i osobówką – Czyli bilans jednego dnia na zabrzańskich drogach! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Wczoraj, we wtorek 16 kwietnia na zabrzańskich drogach doszło do 7 zdarzeń drogowych. Trzy najbardziej widowiskowe z nich w artykule.

O godzinie 14:51 do oficera dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów w tym ambulansu na skrzyżowaniu ul. Wolności. ul. De Gaulle’a oraz al. Korfantego. Na miejsce niezwłocznie skierowano służby.

Jak ustalili funkcjonariusze, 22-letni kierujący ambulansem marki Opel używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem ford kierowanym przez 37-latka. — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu.

W zdarzeniu brak było poszkodowanych, zakwalifikowano je jako kolizję, a 22-letniego sprawce ukarano mandatem.


Informacje o kolejnym zdarzeniu dyżurny otrzymał o godzinie 16:43, dotyczyło ono zderzenia z udziałem motocyklisty na skrzyżowaniu ul. Reymonta oraz ul. Klonowej. Ponownie na miejsce niezwłocznie skierowano służby.

W tym zdarzeniu funkcjonariusze ustalili, że winnym zajścia jest 43-letni kierujący Citroenem, który nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 55-letniemu motocykliście z Hondy. Sprawca ukarany został mandatem. – dodaje Bijok.


Trzecie już zdarzenie dotyczyło zderzenia dwóch samochodów osobowych na ul. Wolności na wys. ul. Końcowej oraz ul. Sienkiewicza. informacje o tym zdarzeniu dyżurny otrzymał o godzinie 16:58.

W tym przypadku 33-letni kierujący samochodem osobowym marki Ford również nie udzielił pierwszeństwa przejazdu czym doprowadził do zderzenia z samochodem marki Volkswagen kierowanym przez 18-latke. Tutaj również sprawca ukarany został mandatem. – mówi Aspirant.

W tym dniu doszło do jeszcze 4 zdarzeń drogowych, na szczęście nikt w nich nie został ranny.

Fot. Czytelnicy ZABRZE112.pl, zabrze24.info, Dominik B./ZABRZE112.pl