- Zdarzenia

Wypadek na A4!

Około godziny 10:11 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem 3 samochodów osobowych na 319 kilometrze A4 w kierunku Wrocławia.

Na miejsce zadysponowano 2 zastępy JRG Zabrze 671[S]22, 25; zastęp OSP Kończyce 679[S]25; patrol Policji z KAP w Gliwicach oraz Zespół Ratownictwa Medycznego S04 44.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji wycieków płynów eksploatacyjnych.

Ze wstępnych ustaleń Policjantów wynika, że 51-letni kierujący samochodem osobowym marki Renault wykonując manewr zmiany pasa ruchu z lewego na prawy doprowadził do zderzenia z samochodem marki Citroen, kierowanym przez 69-latka, który na skutek uderzenia nie zapanował nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego uderzył w samochód marki Opel, którym kierowała 37-latka, następnie pojazd marki Opel najechał na bariery energochłonne.

W wyniku zdarzenia 7-letnie dziecko, które podróżowało Oplem doznało rozcięcia skóry głowy. 7-latek został przetransportowany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

W trakcie działań służb ruch w kierunku Wrocławia odbywał się tylko jednym pasem.

Poinformowali w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl mł. asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu oraz st. kpt. Wojciech Strugacz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.