- Zdarzenia

Zdarzenie drogowe na Ofiar Katynia!

Wczoraj godzinie 14:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych na ulicy Ofiar Katynia.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy JRG Zabrze 671[S]22, 25, 90; zastęp OSP Mikulczyce 679[S]21; Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrole Policji.

„Po przybyciu na miejsce mężczyzna z samochodu osobowego sam opuścił pojazd, miał zranioną rękę więc nasi strażacy założyli opatrunek. Kobieta znajdowała się wewnątrz samochodu, wydobyliśmy ją z samochodu na nosze, została przekazana pogotowiu” – mówi st. kpt. Strugacz.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 61-letnia kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen wykonała nieprawidłowo manewr wymijania, czym doprowadziła do zderzenia z jadącym z na przeciwka samochodem osobowym marki BMW, kierowanym przez 29-latka.

61-latka została przetransportowana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Postępowanie prowadzi Referat ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Na czas działań na miejscu zdarzenia policjanci blokowali drogę w kierunku Rokitnicy od ul. Brygadzistów aż do Ronda im. Henckela Donnersmarcka. Działania służb zostały zakończone po godzinie 17.

Poinformowali w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl st. kpt. Wojciech Strugacz z KM PSP w Zabrzu oraz mł. asp. Adam Strzodka z KMP w Zabrzu.