- Zdarzenia

Zderzenie na Krakowskiej – sprawca uciekł!

Zabrze. W sobotę, 20 sierpnia na ulicy Krakowskiej w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica doszło do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów.

W sobotę (20.08) o godzinie 16:50 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Krakowskiej. Na miejsce skierowano służby — przekazuje nam mł. asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jak ustalili Policjanci, nieznany kierujący samochodem osobowym marki Audi nie zachował bezpiecznego odległości między poprzedzającym go pojazdem i najechał na tył zatrzymującego się samochodu marki Kia, kierowany przez 37-letnią kierującą. Kierujący Audi oddalił się z miejsca zdarzenia. Postępowanie w sprawie prowadzi Referat ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu — dodaje Młodszy Aspirant.

Poszukiwani świadkowie zdarzenia:

,,Wierzę w siłę internetu” W wczorajszym zdarzeniu (20.08) o około godz. 16:30 na ul. Krakowskiej w Rokitnicy auto marki Audi a3 koloru zielonego nie zachował należytej ostrożności oraz bezpiecznej odległości i uderzył w tył skręcającej Kia Rio. Sprawca UCIEKŁ!!! Nie udzielając pomocy!!! Jeżeli ktoś widział te auto lub rozpoznaje stojące na parkingu, proszę o kontakt.

– pisze uczestniczka zdarzenia na jednej z grup w mediach społecznościowych.

Świadkowie zdarzenia proszeni są o zgłaszanie się do uczestniczki zdarzenia KLIK, lub najbliższej jednostki Policji.

Czynności w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Osoby będące świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności proszone są o kontakt z Referatem ds. Wykroczeń zabrzańskiej Komendy tel. 47 8543 200, 47 8543 266 , lub najbliższą jednostką Policji.