- Zdarzenia

6 poszukiwanych wpadło w ciągu jednej doby!

Zabrzańscy policjanci w ciągu jednego dnia zatrzymali 6 osób poszukiwanych. Wśród nich znajdowała się 1 osoba poszukiwana listem gończym, 3 osoby z nakazem odbycia kary pozbawienia wolności, i 2 osoby poszukiwane celem ustalania miejsca pobytu.

Zabrzańscy policjanci na co dzień realizujący swoje obowiązki skrupulatnie podejmują sprawdzenia osób, z jakimi mają do czynienia. Ponadto stale prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Gdy do zabrzańskiej komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego.

Czasami poszukiwania trwają kilka godzin, ale zdarza się, że mogą trwać i kilka lat. Poszukiwani starają się ukryć miejsce swojego pobytu, w czym pomagają mu najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat. Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci zatrzymali 6 osób ukrywających się przed organami ścigania.

Źródło: KMP Zabrze