- Zdarzenia

Interwencja wszystkich służb na Urbana! [ZDJĘCIA]

Zabrze. W piątek, 27 maja na ul. Urbana swoją interwencje prowadziły wszystkie służby, zgłoszenie dotyczyło stanu zagrażającego życiu.

Chwilę przed godziną 12 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o sąsiadce w podeszłym wieku, która upadła w łazience i nie może wstać. Na miejsce zadysponowano służby – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że potrzebne będzie siłowe wejście do mieszkania przez drzwi wejściowe. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, użyciu sprzętu podręcznego do otwarcia mieszkania.

W mieszkaniu zastano leżącą 79-letnią kobietę wymagającą pomocy. Działania dodatkowo polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Poszkodowana w stanie nie zagrażającym życiu, przetransportowana została przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala celem dalszej diagnostyki – podsumowuje Oficer.

Siły i Środki: