- Zdarzenia

63-latka wtargnęła na jezdnię – trafiła do szpitala!

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w we wtorek rano na rondzie Sybiraków. Potrącona została 63-letnia zabrzanka. Czynności w sprawie trwają.

Do zdarzenia doszło we wtorek o godzinie 6.00 na Rondzie Sybiraków. Najprawdopodobniej 63-letnia zabrzanka, chcąc przejść przez jezdnie w miejscu niedozwolony, wtargnęła pod nadjeżdżający pojazd marki toyota, którym kierowała 57-latka. Z podejrzeniem złamania nogi oraz obrażeniami głowy, w stanie przytomnym 63-latka trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki. Czynności w sprawie trwają.

Piesi i rowerzyści nie bez powodu zaliczani są do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ta grupa użytkowników dróg, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawiona jest jakiejkolwiek technicznej ochrony. Zderzenie z pojazdem kończy się dla rowerzysty bądź pieszego często tragiczne. Dlatego tak ważne jest, aby piesi i rowerzyści nie liczyli tylko na to, że kierowca ich zauważy, ale też sami zadbali o własne bezpieczeństwo.

Ponownie apelujemy do pieszych o szczególne stosowanie się do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. W miejscach, gdzie nie ma chodników, przemieszczajmy się po właściwej stronie drogi. Nie wchodźmy bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.


Źródło: KMP Zabrze
Fot. ZABRZE112.pl