- Zdarzenia

73-latek spadając z roweru wbił w siebie kose – Interweniował śmigłowiec LPR! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, w poniedziałek 13 maja na ul. Orzechowej interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w związku z niefortunnym upadkiem 73-latka!

O godzinie 11:45 do oficera dyżurnego zabrzańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który nadział się na swoją kosę spadając z roweru przy ul. Orzechowej, na miejsce niezwłocznie skierowano służby. — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu.

Według wstępnych ustaleń 73-letni mężczyzna jadąc rowerem, miał ze sobą kosę, niefortunnie spadając z roweru wbił się w ostry przedmiot. Na miejscu interweniował Ratownik-4 z bazy HEMS Katowice Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany drogą lotniczą został przetransportowany do Górnośląskiego Centrum Medycznego w katowickiej dzielnicy Ochojec. 

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, asyście w pierwszej pomocy przy współpracy z Zespołem Ratownictwa Medycznego oraz funkcjonariuszami policji oraz zabezpieczeniu miejsca lądowania oraz startu śmigłowca. – przekazuje nam KM PSP.

Fot. Dominik B./ZABRZE112.pl