- Zdarzenia

Zapatrzyła się na uszkodzony radiowóz – Potrąciła 85-latka! [ZDJECIA]

Zabrze. Wczoraj, w poniedziałek 13 maja na ul. 3 Maja doszło do potrącenia 85-latka na przejściu dla pieszych!

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek przy ulicy 3-go Maja. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącony został 85-latni mieszkaniec Zabrza. Do zdarzenia doszło w miejscu, gdzie chwile wcześniej kierowca autobusu zahaczył o lusterko radiowozu. W trakcie jazdy bądźmy skupienie na drodze i nie ryzykujmy życiem swoim oraz innych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 16.46, na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy 3-go Maja 4. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca samochodem marki Skoda 51-latka, nie zauważyła przechodzącego przez przejście dla pieszych 85-latka. Jak sama tłumaczyła, nie zauważyła pieszego, ponieważ jej uwagę odwrócił radiowóz i policjanci na których się zapatrzyła.

Niestety sytuacje w których kierowcy rozpraszaj swoją uwagę, patrząc na prowadzone przez policjantów czynności, zdarzają się dość często. Jest to niebezpieczne i może skończyć się kolizją lub tak jak w tym przypadku wypadkiem drogowym. Obecni na  miejscu policjanci natychmiast udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu 85-latkowi, który z urazem głowy i ogólnymi obrażeniami trafiła  szpitala.

Źródło & Fot. KMP Zabrze