- ŚLĄSK

75-latek topił się w stawie Cegielnia!

O godzinie 11:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o topiącej się osobie w stawie Cegielnia w miejscowości Wieszowa.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy JRG Zabrze, 2 zastępy KM PSP Zabrze, 2 zastępy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia, 1 zastęp JRG Radzionków, patrole Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Strażacy od razu po dojeździe na miejsce zdarzenia weszli do wody i szukali mężczyzny w pobliżu miejsca, które wskazał świadek.

„Praktycznie po kilku minutach został znaleziony mężczyzna, pod wodą, na poziomie ponad 2 metry. Nasi strażacy go wyciągnęli i rozpoczęli reanimację, już wspólnie z pogotowiem.” – mówi st. kpt. Strugacz. 75-letniemu mężczyźnie udało się przywrócić czynności życiowe, został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu zdarzenia był także Komendant Miejski PSP w Zabrzu st. bryg. Tomasz Bajerczak.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 75-letni mieszkaniec Zabrza wszedł do wody, ponieważ wpadła mu wędka i już nie mógł się wydostać na ląd.

Mężczyzna kilka godzin po zdarzeniu zmarł w szpitalu.

SiS:
670[S]90 – SLOp – KM PSP Zabrze
670[S]91 – SLOp – KM PSP Zabrze
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
671[S]25 – GCBA – JRG Zabrze
671[S]90 – SLRr – JRG Zabrze
671-Ł1 – Łódź – JRG Zabrze
411[S]71 – SRw – JRG Bytom SGRW-N
411[S]90 – SLRr – JRG Bytom SGRW-N
411-Ł2 – Ponton FALCON 400 – JRG Bytom SGRW-N
632[S]21 – GBA – JRG Radzionków
Zespół Ratownictwa Medycznego – WPR w Katowicach
Policja

Poinformowali w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl st. kpt. Wojciech Strugacz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, asp. Joanna Cichoń z KP PSP w Tarnowskich Górach oraz podkom. Damian Ciecierski z KPP w Tarnowskich Górach.