- ŚLĄSK

Pożar hali magazynowej w Chorzowie!

W dniu 21.06.2021 r. około godziny 6 rano Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego otrzymało zgłoszenie, że z budynku magazynowego przy ul. Piotra Skargi wydobywają się kłęby czarnego dymu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym podjął decyzję o zadysponowaniu kolejnych zastępów na miejsce zdarzenia. Łącznie w działaniach brało udział 16 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 44 ratowników.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z Katowic, Bytomia, Świętochłowic, Gliwic, Siemianowic Śląskich.  Równolegle z działaniami gaśniczymi zastęp Ratownictwa Chemicznego prowadził badania gazów pożarowych oraz stanu atmosfery na terenie przyległym do miejsca prowadzonych działań jak i na terenie miasta Chorzów – brak zagrożenia. Działania gaśnicze trwały do godziny 21. Po zakończeniu działań gaśniczych przystąpiono do przeszukiwania pogorzeliska.

Podczas przeszukiwania pod zwałami spalonych materiałów tekstylnych znaleziono zwłoki mężczyzny – dalsze działania prowadzi prokuratura. 

Źródło: KM PSP w Chorzowie
Fot. ZABRZE112.pl