- Inne

Akcja „Świeć przykładem” w Zabrzu

Mieszkańcy Zabrza pojawili się w zapowiedzianych przez organizatorów akcji „Świeć przykładem” miejscach, gdzie otrzymali odblaskowe opaski z logiem biorącej udział w wydarzeniu lokalnej rozgłośni radiowej. Akcje wspierali policjanci zabrzańskiej drogówki, którzy wręczali odblaski mieszkańcom naszego miasta. Pamiętajmy, że bycie widocznym na drodze zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Pierwsza w tym roku, a kolejna w ciągu ostatnich miesięcy w województwie śląskim akcja „Świeć przykładem” to jedno z tych profilaktycznych przedsięwzięć, którego efekty widoczne są od razu. Biorące udział w wydarzeniu osoby zakładają opaskę na odzież i pokazują innym, że w tym szaleństwie jest metoda. Na co? By dać kierującym szansę, aby mogli zobaczyć pieszego na drodze, który zwłaszcza teraz, w jesienno-zimowym okresie, jest szczególnie narażony na różnego rodzaju kolizje i wypadki.

O co chodzi w tej akcji? Śląska drogówka wspólnie z rozgłośniami radiowymi EXPRESS FM i Radiem Bielsko prowadzi cykl spotkań z mieszkańcami śląskich miast, podczas których rozdają tysiące odblasków. Wystarczy słuchać radia i o określonej godzinie przyjść we wskazane miejsce, by za darmo otrzymać niepozorny gadżet, który może uratować nam życie. Hasło akcji to “im mocniej świecisz, tym bardziej jesteś bezpieczny”.

Mieszkańcom Zabrza dziękujemy za obecność oraz za to, że chcą być widoczni i dbają o komfort nie tylko niechronionych uczestników ruchu, ale również tych za kierownicą pojazdów!


Źródło: KMP w Zabrzu
Fot. ZABRZE112.pl