- Inne

Nowe samochody dla Straży Miejskiej!

Zabrzańska Straż Miejska dysponuje od piątku dwoma nowymi samochodami. Będą służyły patrolom przeprowadzanym przez strażników na terenie całego miasta.

Miasto Zabrze zakupiło dwa samochody marki Opel Crossland, które służyć będą w czasie patroli interwencyjnych i ekologicznych Straży Miejskiej. Nowy sprzęt pomoże także w przeciwdziałaniu procederowi tworzenia dzikich wysypisk. Środki na zakup nowych samochodów w kwocie 150 tys. zł przekazało Miasto Zabrze.

Przekazanie pojazdów odbyło się w piątek 10 grudnia w siedzibie Straży Miejskiej w Zabrzu przy ul. Pawła Stalmacha 9, w obecności zastępcy prezydenta Zabrza Krzysztofa Lewandowskiego oraz komendanta Straży Miejskiej w Zabrzu Zbigniewa Juskowiaka.

W trakcie uroczystości zasłużonym strażnikom wręczono odznaczenia za wieloletnią pracę przyznawane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. „Medal Złoty za Wieloletnią Służbę” otrzymało ośmiu zabrzańskich strażników miejskich.

-To wielki zaszczyt, gdy można wręczać odznaczenia w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, ale to przede wszystkim uhonorowanie dla Państwa ciężkiej pracy i oddanej długoletniej służby – stwierdził podczas uroczystości wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski. – Pamiętam moment, gdy straż miejska była powoływana; pamiętam też dyskusje czy w ogóle jest potrzebna. Myślę że ten czas pokazał i każde miasto doszło do tego wniosku, że straż miejska jest absolutnie miastom potrzebna i że jest wiele spraw porządkowych, których nikt nie jest w stanie uregulować tak, jak właśnie strażnicy miejscy – dodał wiceprezydent Krzysztof Lewandowski.


Źródło: UM Zabrze
Fot. UM Zabrze