- Zdarzenia

Miał problem z prowadzeniem, był pijany – zatrzymał go policjant po służbie!

Zabrzański Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za swoje bezmyślne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W niedziele około godziny 2.00 w nocy na terenie Bytomia Policjant z Wydziału Kryminalnego zabrzańskiej komendy, będąc po służby, zwrócił uwagę na samochód marki Renault, który wymusił na nim pierwszeństwo. Oprócz wymuszenia pierwszeństwa kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Zaniepokojony funkcjonariusz, przypuszczając, że kierowca może być nietrzeźwy, jechał za nim. Jadąc za pojazdem, zauważy jak kierujący pojazdem mężczyzna, podczas podjazdu na wiadukt wjechał dwukrotnie na krawężnik, po czym gwałtownie zwolnił. Następnie ruszył i powoli zjechał z wiaduktu, kontynuując jazdę w kierunku dzielnicy Karb. Na wysokości ulicy Świętej Elżbiety gwałtownie skręcił w lewo i poruszając się slalomem, jechał wzdłuż ulicy Świętej Elżbiety. Po około 100 metrach skręcił w prawo w drogę szutrową i zatrzymał się na poboczu. Nasz Policjant wykorzystał okazji i podszedł do samochodu, a kierujący pojazdem otworzył drzwi.

Przypuszczenia naszego kryminalnego się potwierdził, kierowca był nietrzeźwy, o czym świadczyła wyczuwalna silna woń alkoholu. Przybyli na miejsce mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny – urządzenie wskazało 2,2 promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że 47-letni kierowca nie miał uprawnień do kierowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci apelują, by każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.


Źródło: KMP w Zabrzu