- Zdarzenia

Potrącenie na Krakowskiej – lądował LPR! [ZDJĘCIA]

Zabrze. We wtorek, 25 października na ulicy Krakowskiej doszło do potrącenia. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wczoraj (25.10) krótko po godzinie 18 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ulicy Krakowskiej w Zabrzu-Rokitnicy. Na miejsce niezwłocznie skierowano służby ratownicze — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 48-letni kierujący pojazdem marki Citroen nie udzielił pierwszeństwa 12-latkowi, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Stan nastolatka był na tyle poważny, że konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W stanie zagrażającym życiu został przetransportowany helikopterem do szpitala w Katowicach — dodaje Bijok.

Kierujący Citroenem został zatrzymany. 48-latkowi została pobrana krew do badań, w celu ustalenia czy w momencie zdarzenia nie był pod wpływem środków odurzających. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora czynności prowadzili policjanci z drogówki oraz technik kryminalistyczny. Postępowanie w sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu — podsumowuje Oficer.

Zabrzańscy Policjanci apelują apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz  stosowanie odblasków. Ich zakładanie daje kierującym szansę, aby mogli zobaczyć pieszego na drodze, który zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności jest szczególnie narażony na różnego rodzaju kolizje i wypadki. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący naszymi drogami bezpiecznie dotarli do celu.


Siły i Środki: