- ŚLĄSK

Dachowanie na A4 – interweniowały wszystkie służby!

Ruda Śląska. W poniedziałek, 21 marca na Rudzkim odcinku autostrady A4 w kierunku Wrocławia, zaraz przed zjazdem na Zabrze doszło do zderzenia w wyniku, którego samochód osobowy znalazł się na boku.

Wczoraj (21.03) o godzinie 16:27 do oficera dyżurnego Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego na 322 kilometrze A4 w kierunku Wrocławia. Na miejsce zadysponowano zastępy Straży Pożarnej, patrole Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Jak ustalili funkcjonariusze kierująca samochodem osobowym marki Hyundai w trakcie wykonywania manewru zmiany pasa ruchu (z lewego na środkowy) nie zauważyła, że chwilę wcześniej manewr zmiany pasa ruchu (z prawego na środkowy) wykonał kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes, w wyniku czego kierująca doprowadziła do zderzenia, a jej pojazd przewrócił się na bok – przekazuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Kierująca Hyundaiem została przewieziona przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala na badania, ale ostatecznie zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Policjanci swoje czynności zakończyli przed godziną 1 w nocy – dodaje Aspirant Sztabowy.

Siły i Środki:


Wcześniej pisaliśmy:

Około godziny 16 do oficera dyżurnego Policji w Rudzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na autostradzie A4, na miejsce skierowano służby.

Ze wstępnych nieoficjalnych jeszcze informacji na 332 kilometrze A4 w kierunku Wrocławia doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym, który w wyniku uderzenia dachował.

Policja wstępnie kwalifikuje to zdarzenie jako wypadek, na miejscu pracują dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rudzie Śląskiej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Występują utrudnienia w ruchu. Szczegóły wkrótce!