- ŚLĄSK

Wypadek z udziałem rowerzysty – interweniował LPR!

Gliwice. W środę, 16 marca na ulicy Bojkowskiej doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wczoraj (16.03) o godzinie 17:21 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem rowerzysty na ulicy Bojkowskiej w Gliwicach. Na miejsce skierowano patrol Policji, zastęp Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – przekazuje podinsp. Marek Słomski Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Jak ustalili funkcjonariusze 30-letni mieszkaniec Knurowa jadąc rowerem uderzył w słup oświetleniowy znajdujący się na chodniku – dodaje Podinspektor.

Stan mężczyzny z czasem pogorszył się. 30-latek został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Komenda Miejska Policji w Gliwicach prowadzi postępowanie mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku – podsumowuje Słomski.


Siły i Środki:

Tego samego dnia w Pyskowicach (pow. gliwicki) na skrzyżowaniu z ulicą Armii Krajowej doszło do drugiego poważnego wypadku z udziałem rowerzysty. Jak wstępnie ustalili Policjanci, 25-letni kierujący samochodem marki Alfa Romeo wykonując manewr skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 56-letniemu rowerzyście. Kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala – przekazuje Oficer Prasowy gliwickiej Policji.

Policjanci apelują zarówno do rowerzystów jak i kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i zwracanie uwagi na innych uczestników ruchu drogowego.