- Zdarzenia

Dachowanie na Bytomskiej, samochód „skosił” latarnię – W pojeździe były cztery osoby! [ZDJĘCIA]

Zabrze. W piątek, 11 sierpnia na ul. Bytomskiej doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia. Dachujący pojazd z czterema podróżującymi wewnątrz osobami „skosił” latarnię uliczną. Na miejscu interweniowały służby.

Chwilę przed godziną 20 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu pojazdu na ul. Bytomskiej w kierunku ulicy Religi. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby.

Po dotarciu pierwszych służb na miejsce potwierdzono zgłoszenie. Według relacji świadków pojazdem miały poruszać się cztery osoby, które zaraz po zdarzeniu oddaliły się z miejsca. Obywatelskiego zatrzymania jednego z pasażerów miał dokonać losowy kierowca.

Został on zaopatrzony przez przybyłych na miejsce strażaków oraz przebadany przez przybyłych ratowników z Zespołu Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, którzy następnie przetransportowali mężczyznę w celu dalszej diagnostyki. Na szczęście po wykonaniu podstawowych badań mężczyzna opuścił szpital.

Do zdarzenia zadysponowano łącznie dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, jeden Zespół Ratownictwa Medycznego oraz dwa patrole Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej Komendy Policji, dodatkowo z uwagi na zniszczoną latarnię do zdarzenia zadysponowano Pogotowie Energetyczne. Ruch przez dłuższy czas odbywał się jednym pasem w kierunku Biskupic oraz jednym w kierunku ul. Religi z uwagi na prowadzone na drodze czynności.

Siły i Środki: