- Zdarzenia

Wypadek z udziałem motocyklisty na Składowej – Ustalenia Policji! [ZDJĘCIA]

Zabrze. W niedzielę 20 sierpnia na ul. Składowej doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, który w wyniku obrażeń trafił do szpitala.

O godzinie 14:38 do oficera dyżurnego zabrzańskiej Policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty na ul. Składowej, na miejsce niezwłocznie skierowano służby.

Ze wstępnych ustaleń Policjantów wynika, że 37-letni kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą w czasie awarii pojazdu zanieczyścił ulicę substancją oleistą w wyniku czego 49-letni kierujący motorowerem stracił panowanie nad skuterem, w wyniku czego wywrócił się — przekazuje nam asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Na miejscu konieczna była interwencja Zespołu Ratownictwa Medycznego, który zaopatrzył a następnie przetransportował poszkodowanego do szpitala w celu dalszej diagnostyki.

Na miejscu Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Technik Kryminalistyki prowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana, ruch odbywał się wyznaczonym objazdem. Postępowanie w sprawie prowadzi Referat ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz neutralizacji płynów znajdujących się na jezdni. Na miejscu interweniowała również Ochotnicza Straż Pożarna w Mikulczycach – przekazuje nam KM PSP Zabrze.

Siły i Środki: