- ŚLĄSK

Dachowanie na DK88 – jedna osoba w szpitalu! [ZDJĘCIA]

Gliwice. W piątek 4 marca na Drodze Krajowej nr88 doszło do zderzenia 3 pojazdów, w wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba.

W piątek o godzinie 5:06 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na Drodze Krajowej nr88. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG 1 Gliwice, Policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego – przekazuje nam kpt. Damian Dudek Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Gliwicach.

Po przybyciu zastępów na miejsce zastano 3 uszkodzone pojazdy na jezdni, w tym jeden na dachu. Pojazdami podróżowało łącznie 8 osób, wszystkie osoby opuściły pojazdy przed przybyciem JOP. Działania Strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Działania zakończono o godzinie 8:40 – dodaje Kapitan.

Ze wstępnych ustaleń gliwickich Policjantów wynika, że 24-letni zabrzanin kierując samochodem marki Ford, jadąc w kierunku Opola, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w prawidłowo jadący samochód dostawczy marki Opel Vivaro, w wyniku czego Opel dachował. Dodatkowo z pojazdu marki Ford oderwało się lewe przednie koło, które spowodowało straty materialny w nadjeżdżającym samochodzie osobowym marki Opel Astra – przekazuje nam podinsp. Marek Słomski Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

W wyniku wypadku ucierpiała 45-letnia pasażerka samochodu dostawczego, poniesione obrażenia nie zagrażają jej życiu. Kobieta została przetransportowana do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego – dodaje Podinspektor.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 24-letniemu mieszkańcowi Zabrza Policjanci zatrzymali prawo jazdy. Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Gliwicach. Sprawa trafi do sądu – podsumowuje Słomski.

Fot. Gł. ZABRZE112.pl
Fot. w Art. Gliwice na Sygnale

Siły i Środki: