- ŚLĄSK

Osobówka zderzyła się czołowo z autobusem – jeden z kierowców był zakleszczony! [ZDJĘCIA]

Bytom. W niedziele, 27 lutego na ul. Frenzla doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz autobusu, jeden z kierowców zakleszczony był w pojeździe!

Wczoraj (27.02) o godzinie 14:29 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o wypadku autobusu i samochodu osobowego na ul. Frenzla. Na miejsce zadysponowano zastępy – informuje KM PSP Bytom

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z autobusem linii miejskiej. Kierujący samochodem osobowym – zakleszczony, znajdował się w pojeździe i był przytomny z urazem nogi. Podróżujący autobusem opuścili pojazd i tylko jeden pasażer uskarżał się na dolegliwości.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym oraz uwolnieniu kierującego pojazdem przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowani zostali zabrani do szpitala przez przybyłe na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania polegały na usunięciu plamy płynów eksploatacyjnych z jezdni.

W działaniach udział wzięły 2 zastępy, 9 strażaków, Policja, ZRM, Pogotowie Energetyczne, Miejski Zarząd Dróg i Mostów

Źródło: KM PSP Bytom

Fot. KM PSP Bytom, Marcin Wężowski/CzerwoneSamochody.com