- Wydarzenia

Dbali o bezpieczeństwo podczas VII etapu 78. Tour de Pologne

Dzisiaj około godziny 14:50 rozpoczął się VII etap 78. Tour de Pologne, ulicami Zabrza przejechali kolarze z całego świata.

W zabezpieczeniu VII etapu 78. Tour de Pologne udział wzięli policjanci z zabrzańskiej komendy, z katowickiego oddziału prewencji oraz ościennych jednostek. Policjantów wspierali strażacy z KM PSP w Zabrzu, OSP Mikulczyce, OSP Makoszowy, OSP Kończyce, OSP Grzybowice; funkcjonariusze zabrzańskiej straży miejskiej; funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Grupa Ratownictwa PCK Zabrze i Eskulap dbali o bezpieczeństwo kibiców na zabrzańskim odcinku Tour de Pologne, LukTrans oraz Fundacja Ratownictwo Motocyklowe Polska dbali o bezpieczeństwo kolarzy na trasie całego wyścigu.

W trakcie trwania imprezy służby pilnowały porządku na ulicach i skrzyżowaniach, w wyznaczonych miejscach umożliwiały pieszym przejście na drugą stronę trasy. Jednym z ważniejszych zadań było to, aby w trakcie przejazdu peletonu osoby postronne nie wbiegły na jezdnię. Na zabrzańskim odcinku wyścigu nie odnotowano żadnych incydentów związanych z bezpieczeństwem.