- Wydarzenia

Tour de Pologne – zmiany w organizacji ruchu

Jak co roku, mundurowi zadbają o bezpieczeństwo na zabrzańskim odcinku trasy. W trakcie przejazdu kolarzy policjanci zadbają o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. W tym roku trasa wyścigu w Zabrzu będzie przebiegała inaczej niż w poprzednich latach.

Start wyścigu został zaplanowany 15 sierpnia w niedzielę na godzinę 14:50. Wyścig rozpocznie się od przejazdu honorowego z ulicy Roosevelta przy parkingu Stadionu im. Ernesta Pohla i dalej ulicami: Gen. de Gaulle’a – Korfantego do skrzyżowania z Gdańską, gdzie na rondzie nastąpi nawrót peletonu i jazda z powrotem Korfantego – Gen. de Gaulle’a – Winklera – Makoszowską. W ciągu ulicy Makoszowskiej w rejonie dawnej Koksowni Makoszowy o godz. 15:10 nastąpi start ostry wyścigu, który następnie przejedzie ulicą Legnicką w kierunku Przyszowic.

W tym dniu wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

 1. W godzinach 6:30 – 19:00 całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów będzie ulica Roosevelta na odcinku od ronda przy Piłsudskiego do skrzyżowania z Damrota. Objazd zamkniętego odcinka ulicy Roosevelta będzie się odbywał w obydwu kierunkach ulicami: Damrota – Olimpijską – Piłsudskiego.
2. W ciągu ulicy Damrota na odcinku od skrzyżowania z Roosevelta do skrzyżowania z Chłopską zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku).
3. Na czas przejazdu wyścigu (w godzinach 14:50 – 15:20) będzie następowało krótkotrwałe wstrzymywanie ruchu na trasie przejazdowej i na skrzyżowaniach z nią połączonych. Kierowanie ruchem będzie prowadzone przez funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej oraz osoby do tego uprawnione. Prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do zaleceń służb.
4. Trasa 78 Tour de Pologne przebiega również przez miasta ościenne, co będzie miało wpływ na zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji publicznej na liniach obsługujących miasto Zabrze. Szczegółowych informacji o kursowaniu autobusów komunikacji publicznej udzieli Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Źródło: KMP w Zabrzu
Fot. ZABRZE112.pl, MZDIII Zabrze