- Zdarzenia

Drzewo spadło na jadący samochód – Potrzeba było specjalistycznego sprzętu! [ZDJĘCIA]

Zabrze. We wtorek, 10 stycznia na ul. Makoszowskiej doszło do nietypowego zdarzenia, na jadący samochód osobowy spadło drzewo.

Chwilę po godzinie 9:08 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące drzewa, które przewróciło się na samochód na ul. Makoszowskiej, na miejsce zadysponowano zastęp — przekazuje nam mł. asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Po dotarciu na miejsce stwierdzono, że sporej wielkości drzewo przewróciło się na jezdnię, blokując przy tym ulicę jak i torowisko. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie wraz z Pogotowiem Technicznym Tramwajów Śląskich usunięcie leżącego drzewa. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że drzewo położyło się na trakcji tramwajowej, która nie przerwała się, a była napięta – przekazuje nam KM PSP.

Pogotowie energetyczne przed przystąpieniem do działań neutralizacji drzewa odcięło prąd na danym odcinku, co pozwoliło na bezpieczne działania. Na miejscu interweniowała także Policja, ruch odbywał się wahadłowo. W zdarzeniu brak było osób poszkodowanych.

1 thought on “Drzewo spadło na jadący samochód – Potrzeba było specjalistycznego sprzętu! [ZDJĘCIA]

Comments are closed.