- Zdarzenia

Dwa zderzenia na DTŚ w ciągu godziny!

Pierwsze zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na Drogowej Trasie Średnicowej (DW 902) wpłynęło wczoraj po godzinie 16 do oficera dyżurnego Policji, na miejsce skierowano patrol.

Według wstępnych ustaleń Policji 32-letnia kierująca Oplem Insignia z Jastrzębia-Zdroju wykonała nieprawidłowy manewr zmiany pasa tym samym doprowadzając do zderzenia z samochodem ciężarowym marki Mercedes kierowanego przez 40-letniego mieszkanka Toszka. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Zabrzu.


Według informacji podanych nam przez kierującą, to samochód ciężarowy zajechał drogę osobówce, poszukiwani są świadkowie zdarzenia (najlepiej z wideorejestratorem), kontakt do kierującej – KLIK!

O następnym zdarzeniu dyżurnego powiadomił patrol Policji działający przy pierwszym zdarzeniu, około godziny 17:15 miało dojść do kolejnego zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym.

Według ustaleń policjantów na miejscu 67-letni kierujący samochodem ciężarowym marki DAF nieprawidłowo wykonał manewr zmiany pasa, tym samym doprowadzając do zderzenia z samochodem osobowym marki BMW kierowanym przez 37-letniego mężczyznę. Kierujący 67-latek otrzymał za ten manewr mandat karny.

Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl mł. asp. Sebastian Bijok Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu

Fot. Poglądowe