- ŚLĄSK

Działania poszukiwawcze – zakończone!

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach wpłynęło zgłoszenie o potrzebie pomocy w poszukiwaniach osoby zaginionej.

Aktualizacja: Działania zostały zakończone, poszkodowana uruchomiła swój telefon komórkowy co zauważyli Policjanci, miejsce logowania nastąpiło w Zbrosławicach – tam pilnie skierowano patrol Policji który szybko zlokalizował poszkodowaną. Była ona w złym stanie psychicznym, obecnie przebywa pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Poszukiwania dotyczyły 35-letniej kobiety mieszkanki Rept Śląskich. Kobieta w domu pozostawiła list, sugerujący możliwość targnięcia się na swoje życie. Zgłoszenie do Oficera Dyżurnego Policji wpłynęło o godzinie 10, wtedy rozpoczęły się poszukiwania. Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl sierż. sztab. Jacek Mężyk Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Wcześniej pisaliśmy: Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Tarnowskie Góry, JRG Radzionków, OSP Wieszowa, OSP Koty, OSP Potępa, OSP Repty oraz Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Orzech i Policję.

Działania mają miejsce w pobliżu zabytkowej Kopalni Srebra.

SiŚ:
– OSP Potępa 639[S]34 + 4 motocykle
– JRG Tarnowskie Góry 631[S]81 + Quad
– JRG Radzionków 632[S]22 + Quad
– OSP Orzech 637[S]02
– OSP Koty 639[S]24 + motocykle
– OSP Repty Śląskie 631[S]07 oraz 630s91
– patrole Policji
– Przewodnik psów

Fot. OSP Wieszowa