- ŚLĄSK

Pożar domu w Bytomiu – mieszkańcy nie wrócą do środka!

11 listopada o godzinie 10:18 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu otrzymało zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Północnej.

Na miejsce zadysponowano 7 zastępów w tym 3 OSP m.in. OSP Bytom-Stolarzowice, łącznie 34 strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono pożar na parterze i piętrze budynku jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu mediów do budynku, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy lokatorce budynku (tlenoterapia bierna oraz wsparcie psychiczne) oraz podaniu 2 prądów gaśniczych w natarciu na pożar i jednego w obronie sąsiedniego budynku.

Fot. OSP Bytom – Stolarzowice

Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono i przewietrzono oraz wykonano pomiary nie stwierdzając występowania mierzonych szkodliwych substancji. Rozebrano nadpalone elementy stropu a następnie sprawdzono kamera termowizyjną – brak zagrożenia pożarowego. Lokatorka po przebadaniu przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala. Budynek decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wyłączono z użytkowania.

W działaniach oprócz straży pożarnej wzięła udział również Policja, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Źródło: KM PSP Bytom Fot. KM PSP Bytom