- Zdarzenia

Dzięki reakcji świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego!

Wczoraj o godzinie 23:03 do dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie od świadka zdarzenia, że do pojazdu na ulicy Długiej wsiadła najprawdopodobniej osoba nietrzeźwa i uderzyła w zaparkowany samochód i kosz na śmieci. Na miejsce skierowano patrol Policji.

Dzięki reakcji świadka skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego zatrzymał kobietę. Mundurowi ustalili, że nietrzeźwa 45-letnia kobieta wsiadła do samochodu osobowego marki Volkswagen i cofając uderzyła w samochód marki Seat oraz kosz na śmieci. W trakcie czynności okazało się, że kobieta w organiźmie miała 2,18 promila oraz prowadziła pojazd bez uprawnień.

Kobieta za popełnione przestępstwo stanie przed sądem.

Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112 sierż. sztab. Sebastian Bijok z KMP Zabrze.

Godne naśladowania jest zachowanie świadka zdarzenia, ponieważ gdy zauważyła ledwo trzymającą się na nogach kobietę, wsiadającą do samochodu, od razu powiadomiła oficera dyżurnego zabrzańskiej Policji.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KMP Zabrze
Fot. Poglądowe

1 thought on “Dzięki reakcji świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego!

Comments are closed.